Хмарний сервіс

Робота будь-якої організації в наші дні пов’язана з обробкою та використанням великої кількості даних: внутрішньої документації, БД клієнтів, договорів і багато чого іншого. Саме тому все частіше виникає проблема пошуку місця для зберігання цієї інформації. Для багатьох компаній оптимальним рішенням є застосування хмарних сервісів. Розглянемо детальніше, що являють собою хмарні сервіси в Україні, які переваги має ця технологія і що таке інфраструктура в хмарі.

Що таке cloud-сервіс

Хмарне сховище даних, або cloud storage — це місце, призначене для онлайн-зберігання даних. Інформація ізольовано зберігається на віддаленому сервері, доступ до неї забезпечується за допомогою інтернету. Найчастіше сервери управляються сторонніми провайдерами, проте можна використовувати власні сервери і створювати приватні хмарні сервіси.

Багато хто чув про різні онлайн-сховищах для даних. До їх числа відносяться всім відомі Google One, Dropbox, Microsoft OneDrive. Ці сервіси найчастіше використовуються рядовими користувачами, однак мало підходять для великих організацій. Компанії, в свою чергу, застосовують спеціалізовані рішення, що дозволяють зберігати великий обсяг даних і мають свою інфраструктуру.

Принцип роботи

Для створення простого хмарного сховища досить одного сервера, підключеного до інтернету. Користувачі можуть завантажувати власні файли на сервер, редагувати їх і вивантажувати назад. Для виконання всіх дій вистачає простого веб-інтерфейсу. Cloud storage для бізнесу будується з сотні або навіть тисячі серверів, так як потрібно забезпечити резервне копіювання даних і роботу сервісу на випадок збоїв.

Хмарне сховище надає бізнесу такі можливості:

  • Завантажувати і передавати різні файли.
  • Редагувати документи з будь-якого пристрою.
  • Забезпечувати комунікацію між різними відділами фірми.
  • Розподіляти файли і створювати архів зі складною структурою.
  • Виконувати резервні копії даних.

Переваги

У порівнянні з традиційним способом зберігання даних хмарні сервіси для бізнесу мають такі переваги:

  1. Масштабованість. Завдяки цій властивості сховище можна розширювати практично до безкінечності, тому при збільшенні вашої фірми ви не зіткнетеся з проблемою зберігання документації.
  2. Постійна доступність і мобільність. Файли можна переглянути або редагувати з відповідного пристрою на роботі, в дорозі або вдома. Співробітники компанії зможуть працювати з будь-якого зручного місця.
  3. Можливість резервування даних. Немає загрози втрати інформації, так як для даних створюється резервна копія.
  4. Доступ для всіх працівників компанії. Користувачі отримують доступ до файлів в будь-який час на будь-якому пристрої, що має доступ в інтернет.
  5. Високий рівень безпеки. Для передачі даних і редагування файлів використовується функціонал хмарного сховища. В результаті співробітники відмовляються від флешок і інших пристроїв зберігання.

Ви також можете дізнатися детальніше про те, що являє собою інфраструктура в хмарі.