Продаж деревини на сайті УУБ

Чесна продаж лісу — справжня проблема. Саме це питання тривалий час вважалося слабкою ланкою в економіці України. Через постійну незаконної вирубки, а також корупційних схем, пов’язаних з реалізацією лісоматеріалу, щороку країна втрачала мільярди гривень.

Але з минулого року все змінилося, оскільки в дію вступає новий закон. У Кабінеті Міністрів розглянули питання, пов’язане з продажем необробленої деревини в системі Прозорро sale.uub.com.ua. Таким чином, уряд має намір вести боротьбу з тіньовими механізмами, щоб лісове господарство приносило дохід ні комусь сторонньому особі, а саме бюджету держави. В результаті лісової продукт починає виставлятися в аукціон.

Торгівля деревини згідно з новими правилами

Приблизно 16 відсотків України покрита лісом. Рівень лісистості України в порівнянні з іншими країнами знаходиться на дев’ятому місці. Обсяг необробленої деревини виявляється на шостому. Відповідно, розвиток лісового господарства просувається повільно, хоча колоди з лісу виводяться регулярно. Новий закон закриває всі незаконні дії. Уряд відкриває підприємство, яке займається заготівлею та подальшою обробкою деревного матеріалу. Так за останній час роботи держпідприємства до державного бюджету потрапляє три мільярди гривень.

В той момент обробка дерев змушує компанії зіткнутися з різними непередбаченими обставинами. Наперекір новим законом закупівля лісової сировини все також продовжувала реалізуватися за непрозорою схемою. Офіційно їм частенько доводиться вести боротьбу з постійними незаконними лісокористувачами. Проблемними в цій справі виявляються такі моменти:

Ховається справжня вартість лісу від реальних покупців, а також від контролюючих лісгосп установ. Деревину купували по космічним розцінками. Дуже часто виплачували хабар.

Були порушені всі умови за укладеним договором. Навіть підписуючи офіційну угоду, реальні покупці не могли бути впевненими, що купують якісну сировину.

Для отримання прибутку, лісові господарства повинні, по суті, реалізувати весь старий ліс, що відтепер не відповідає стандартам якості. Чому з багатьох лотам якісний матеріал частенько компонується неправильно.

Продаж будь-якого необробленого деревної сировини на аукціоні в Prozorro.Sale https://sale.uub.com.ua/news/prodazh-derevyny-na-elektronnyh-torgah-prozorro-sale допомагає попередньо подолати корупцію в області лісозаготівлі. Торги на платформі Української універсальної біржі можуть здійснювати всі бажаючі. Чи не доведеться звертатися за покупкою лісу по знайомству, і ніяких закулісних угод не буде. Аукціон необробленого деревної сировини на Прозорро.Продажі будуть проходити відкрито, з повним наданням необхідної інформації про організатора, а також виставляються лоти, з якими можна ознайомитися заздалегідь.

Як проводиться аукціон?

Згідно з умовами експериментального проекту, на сайті УУБ проводиться продаж деревної сировини, заготовленого великими лісовими господарствами. На віртуальних торгах Прозорро.Продажі тепер в обов’язковому форматі реалізуються кращі лоти, встановлюється розмір, ціна, яка буде перевищувати 200 000 гривен.

Протягом десяти місяців на сайті Прозорро.Продажі проходить 1400 вдалих аукціонів, де продажі деревини в онлайн-режимі можуть бути виставлені усіма бажаючими.