Продаж земельних ділянок на офіційних правах

Україна – величезний підрядник сільськогосподарської продукції. Отже, питання продажу та продажу сільськогосподарських територій було гостро постало як для влади, так і для фермерів та простих громадян. Крім того, Верховна Рада уважніше розглянула перелік змін до законодавчих актів, що регулюють продаж та купівлю сільськогосподарських ділянок. Отже, вже з 1 липня 2021 року було запущено офіційну платформу з продажу сільськогосподарських територій, які доводяться до частки аграрної галузі України. Як зараз відбуватимуться земельні аукціони та до чого вони призведуть?

Повноцінна торгівля на офіційному сайті УУБ

В основному це питання часто піднімається з метою запобігання та запобігання будь-яким операціям із земельними територіями від корупційного втручання третіх сторін. Україна вважається великим підрядником сільськогосподарської продукції, тому для них важливо усунути корупцію.

Загальна площа сільськогосподарських угідь становить 43 млн. гектарів – це величезна частина загальної площі України, що становить приблизно 70%. Тут знаходиться 10,4 млн. гектарів державної території, решта території відведена громадянам, фермерам та орендарям. Загальна їх кількість становить 25 мільйонів осіб, що становить більше половини кожного населення України. Отже, важливо створити такі дані, щоб кожен учасник був у безпеці під час будь -якої угоди, крім того, кожен учасник аукціонів має однакові права та обов’язки. Важливо обмежити таких людей монополістами, оскільки вони скуповують приватні території за копійки, більше того, вони можуть використовувати тактичний резерв землі на незаконних підставах.

В результаті Україна вирішила проводити всі операції з сільськогосподарськими територіями офіційно, легально. Українська універсальна біржа https://www.uub.com.ua/prozorro/perspektivni-rinki/zemelni-dilyanki/ діє як сайт системи Prozorro.Sale.

Головною перевагою сайту є прозорість та чесність транзакцій. Також на сайті учасники можуть переглянути інформацію про інших учасників, а держава створює конкурентоспроможні ціни на ділянки для залучення більшої кількості учасників. Перший аукціон розпочався 1 липня 2021 року. Де приватними особами – звичайними громадянами – можуть виступати учасники. Більш детально, з 1 січня 2024 року юридичні особи будуть присутні як учасники – організації, які раніше були зареєстровані на сайті. 

На сайті Prozorro.Sale розпочалися офіційні торги, де учасники можуть придбати обладнання, автомобілі, житлові приміщення – будинки та квартири, а відтепер і землю.